США

Ми працюємо з абсолютно усіма університетами та коледжами США, включно з Harvard,MIT,CalTech,Stanford,University Chicago,Yale і Princeton. Ми підберемо програму яка максимально відповідатиме Вашим побажанням виходячи з Вашої академічної успішності та реальними шансами на вступ. Наша співпраця пропонує розробку індивідуального плану з вступу та подальший супровід

Вища освіта у США традиційно вважається інвестицією у майбутнє, окрім диплома з відмінною репутацією випускники отримують мережу знайомств, які варіюються від майбутніх професорів з різних дисциплін, до майбутніх суддів і губернаторів, підприємців і візіонерів. Кожен, хто коли-небудь цікавився можливістю отримання вищої освіти за кордоном, знає, що топ 10 кращих вищих навчальних закладів у світі традиційно на 50% складається із університетів США. З року в рік такі американські університети як Harvard, MIT, CalTech, Stanford, University of Chicago, Yale та Princeton формують освітній олімп, змушуючи мільйони школярів і студентів зі всієї земної кулі викладатися по максимуму у навчанні і позакласній діяльності в надії стати частиною привілейованої студентської спільноти.

На жаль, лише кілька тисяч абітурієнтів отримають заповітний лист про зарахування. Що ж залишається іншим? Відкинути стереотипи і подивитися не на топ 10, а на топ 100-200-300-500 університетів у світі, де більше 50% місць як і раніше будуть розподілені між найкращими ВНЗ США. Вибираючи навчальний заклад у США, важливо звертати увагу не на те, яке місце він займає у загальному рейтингу у світі, а на те, яке місце в спеціалізованому рейтингу займає цікава студенту програма. Наприклад, диплом бакалавра у інженерній справі від Georgia Institute of Technology буде займати 4 сходинку у рейтингу країни, а в загальному світовому рейтингу університет буде тільки 70-м.

Вибираючи ВНЗ у США також важливо знати, що всі коледжі та університети можна розділити на ті, які розташовуються у містах та мають міські кампуси і ті, які знаходяться в сільській місцевості і являють собою скоріше маленьке університетське містечко, ніж ВНЗ в звичному для нас розумінні. При цьому, і там і там кампуси будуть оснащені за останнім словом техніки, різниця буде лише у наявності різноманітного культурного життя за межами ВУЗу.

Система освіти у США

Система вищої освіти у США представлена трьома типами навчальних закладів:

  • громадський коледж (аналог технікуму або училища в Україні);
  • коледж;
  • університет.

Основна відмінність між коледжем та університетом полягає у тому, що коледж, в більшості випадків, пропонує студентам програми бакалаврату, в університеті ж можна отримати ступінь бакалавра, магістра та доктора наук. Університети також часто ведуть велику наукову діяльність, здійснюючи вагомі відкриття у різних дисциплінах, і активно залучають до роботи студентів.

Університети у США діляться також на приватні і державні, до яких відносяться університети штату, що фінансуються якраз владою конкретного штату. Якщо в Україні приватний ВНЗ викличе швидше питання, то у США до приватних навчальних закладів належать, наприклад, всі університети Ліги Плюща (Harvard, Yale, Brown, Cornell, UPenn, Columbia, Princeton, Dartmouth College) як і ряд інших не менш престижних університетів . Університети штату, як правило, створені для отримання освіти місцевими мешканцями. Тим не менш, багато великих університетів також залучають іноземних студентів та студентів із інших штатів.

Більшість коледжів, у свою чергу, є приватними і мають гуманітарний характер, за що вони називаються коледжами вільних мистецтв.

Цікавою особливістю системи вищої освіти у США є той факт, що більшість студентів вступають не на конкретний факультет чи якусь конкретну програму, а безпосередньо до університету і тільки наприкінці 1-2 курсу остаточно визначаються зі своєю спеціалізацією. Багато коледжів та університетів дають студентам можливість додати до основної спеціальності, яка називається Major, ще додаткову, яка називається Minor. При цьому, major і minor необов’язково повинні бути в одній сфері. Наприклад, студент може вибрати Computer Science у якості major і Theatre Studies як minor.

Дивіться також:

«Життя студента у США. Ціни та інші цікаві особливості»