Державні підготовчі коледжі після 11-го класу (Studienkolleg)

Ми працюємо з абсолютно усіма державними підготовчими коледжами Німеччини (Studienkollegen на всі курси M, T, W, G/S), де освіта для українців безкоштовна. Ми підберемо програму яка максимально відповідатиме Вашим побажанням виходячи з Вашої академічної успішності та реальними шансами на вступ.

Найбільша особливість здобуття вищої освіти у Німеччині приховується у неможливості вступити до університету безпосередньо одразу після української школи. Вступити на перший курс у Німеччині можливо після успішного закінчення підготовчого коледжу (Studienkolleg). Вступити до підготовчого коледжу Німеччини можливо одразу після 11 класів української школи (свідоцтво про повну загальну середню освіту), більшість школярів вступають у рік закінчення школи, якщо відповідають вимогам і знанням. Підготовчі коледжі Німеччини (нім. Studienkollegen), — спеціалізовані навчальні заклади для іноземних абітурієнтів, метою яких є вирівняти різницю між німецькою та зарубіжною системою освіти. Підготовча програма в коледжах базується на доуніверситетській підготовці для бажаючих навчатися у класичному німецькому університеті чи професійному навчальному закладі прикладних наук (нім. Fachhochschule) за визначеною спеціалізацією німецькою мовою.

На сьогоднішній день Німеччина налічує 26 державних підготовчих коледжів для іноземців, які пропонують навчання за майбутніми спеціальностями потенційним абітурієнтам:

  • М-Kurs (медичний) Medizinische Wissenschaften: медицина, фармацевтика, біологія, природничі науки, спорт;
  • Т-Kurs (технічний) Technische Wissenschaften: технічні спеціальності і математика;
  • W-Kurs (економічний) Wirtschaftswissenschaften: економічні спеціальності і соціологія;
  • G/S-Kurs (гуманітарний / соціальний) Geisteswissenschaften/Sozialwissenschaften: гуманітарні та суспільні науки, мистецтво, германістика, філологія.

Вимоги до абітурієнтів:

  • свідоцтво про повну загальну середню освітою з високим середнім балом;
  • міжнародний мовний сертифікат про знання німецької мови рівня В2 (Goethe Zertifikat, TestDaf,DSD, DSH та ін.)
  • додаткові освітні документи (повідомляється в агенції), які суттєво збільшують шанси для вступу.

Якщо абітурієнт відповідає заявленим вимогам і знанням, ВНЗ запрошують на складання вступних іспитів. Іспити проходять на конкурсній основі.

Вступні іспити:

  • німецька мова абсолютно для всіх курсів: M, T, W, G/S, як правило, складається з письма, читання та аудіювання. Беручи до уваги велику конкуренцію заявників до навчання, ми рекомендуємо, фактично, володіти рівнем німецької мови не нижче або наближеного до С1 (необов’язково підтверджувати мовним сертифікатом).
  • математика (для курсів М, Т і W). Для вступу на курси М і Т рівень підготовки з математики передбачає рівень вище шкільної програми.
  • за рідкісним винятком, на курс М, деякі колеги можуть додати біологію чи фізику.

Після закінчення підготовчого коледжу Німеччини Studienkolleg можливо вступати до будь-якого державного ВНЗ Німеччини, але виключно в рамках попередньо обраного напрямку (курсу). Виходячи з цього, варто дуже відповідально поставитися до вибору майбутньої спеціальності. У разі, якщо ви приймаєте рішення змінити свій курс — є можливість скласти підсумковий іспит Feststellungsprufung екстерном, але шанси невеликі. Абітурієнти готуються до складання і цього іспиту цілий рік.

Пропонуємо Вашій увазі популярні мовні школи у Німеччині, Англії, Австрії та Швейцарії, в яких можна вивчити іноземну мову, підготуватися до вступу в університет, а також поїхати на канікули влітку або взимку.


Огляд STUDIENKOLLEG

Подача документів двічі на рік: до 15 липня/до 15 січня
Початок навчання вересень-жовтень/лютий-березень
Тривалість навчання 2 семестри (1 академічний рік)
Рівень німецької мови не нижче В2 (Goethe Zertifikat, TestDaf, DSD, ÖSD та ін.)
Можливі курси М-курс (медичний) Medizinische Wissenschaften: медицина, фармацевтика, біологія та природничі науки;
Т-курс (технічний) Technische Wissenschaften: технічні спеціальності та математика;
W-курс (економічний) Wirtschaftswissenschaften: економичні спеціальності і соціологія;
G-курс (гуманітарний) Geisteswissenschafte мистецтво та германістика.
Вступні іспити німецька мова для всіх курсів M, T, W, G/S та математика (для всіх курсів крім G/S)
Програма навчання 5-7 предметів за обраним направленням + німецька мова (до 32 годин/тиждень). Навчання передбачає елементи шкільної програми, проходить виключно німецькою мовою
Складання внутрішніх іспитів і проміжне оцінювання після кожного семестру складання обов’язкових іспитів з пройденого матеріалу + регулярні контрольні роботи та заліки протягом всього періоду навчання
Завершальний підсумковий іспит складання підсумкового іспиту по завершенню програми Feststellungsprufung (аналог українському ЗНО), що признається по всій Німеччині
Вартість навчання оплачується семестровий збір у розмірі від 200 до 400 євро (в залежності від федеральної землі)
Вартість проживання в гуртожитку/ страховий поліс 200-300 євро на місяць/до 30 євро на місяць

Гарантований вступ до Німеччини після 11-го класу без вступних іспитів

Якщо ви хочете вступити в підготовчий коледж Німеччини без вступних іспитів та конкурсу гарантовано — є можливість вступу до часного коледжу Rheinisches Studienkolleg, де абітурієнти приймаються  тільки на підставі сертифіката В2.

Пропонуємо Вашій увазі популярні мовні школи, в Німеччині, Австрії і Швейцарії, в яких можна вивчити німецьку мову  і підготуватися до вступу в Studienkolleg або університет Німеччини.

Зателефонуйте або надішліть онлайн запит щодо необхідної для вас програми, наші співробітники проконсультують безкоштовно і запропонують відповідні варіанти навчання.