НІМЕЧЧИНА

Ми працюємо абсолютно з усіма державними університетами і підготовчими коледжами Німеччини (Studienkollegen на всі курси M, T, W, G/S), де освіта для українців безкоштовно німецькою та англійською мовою. Ми підберемо програму, яка максимально відповідатиме Вашим побажанням виходячи з Вашої академічної успішності і реальними шансами для вступу. Більшість студентів обирають навчання за кордоном Німеччина, лідер серед українців.

Німеччина — безкоштовна освіта для українців

Німеччина пропонує безкоштовну освіту для іноземців, сплачуються тільки студентські збори — від 100 до 400 євро за семестр в залежності від федеральної землі! Німеччина входить у трійку лідерів серед інших світових країн за кількістю іноземних студентів. Безкоштовні програми бакалаврату та магістратури можливі німецькою та англійською мовою, ось чому навчання за кордоном, варто розпочинати з Німеччини.

Випускники вищих навчальних закладів Німеччини мають високі шанси на подальше працевлаштування на світовому ринку праці. Кожен дипломований випускник має право перебувати на території Німеччини додаткових 1,5 року для подальшого працевлаштування, і, згодом, має всі шанси отримати дозвіл на роботу.

Німеччина налічує близько 400 вищих навчальних закладів і охоче приймає на навчання студентів з усього світу. Більшість закладів фінансується державою, тому надає студентам з усього світу можливість навчатися на безоплатній основі і отримати диплом про вищу освіту, який визнається в усьому світі.

Німеччина, як і інші провідні країни світу, зацікавлена ​​у висококваліфікованому персоналі і фахівцях з метою залучення обміну інформацією, ідеями та соціальним досвідом, новими практиками та цінностями.

До затребуваних спеціальностей у Німеччині, як і в усьому світі, відносяться такі спеціальності: IT-технології, машино- і роботобудування, електротехніка, інженерія, медицина, економічні та природничі науки. Студенти з усього світу прагнуть отримати освіту і підтвердити свої знання німецьким дипломом, який гарантовано забезпечить світле кар’єрне майбутнє.

Вступ до Німеччини після 11-го класу

Найбільша особливість здобуття вищої освіти у Німеччині приховується у неможливості вступити до університету безпосередньо одразу після української школи. Вступити на перший курс у Німеччині можливо після успішного закінчення підготовчого коледжу (Studienkolleg). Вступити до підготовчого коледжу Німеччини можливо одразу після 11 класів української школи (свідоцтво про повну загальну середню освіту), більшість школярів вступають у рік закінчення школи, якщо відповідають вимогам і знанням.

Підготовчі коледжі Німеччини (нім. Studienkollegen), — спеціалізовані навчальні заклади для іноземних абітурієнтів, метою яких є вирівняти різницю між німецькою та зарубіжною системою освіти. Підготовча програма в коледжах базується на доуніверситетській підготовці для бажаючих навчатися у класичному німецькому університеті чи професійному навчальному закладі прикладних наук (нім. Fachhochschule) за визначеною спеціалізацією німецькою мовою.

На сьогоднішній день Німеччина налічує 26 державних підготовчих коледжів для іноземців, які пропонують навчання за майбутніми спеціальностями потенційним абітурієнтам:

 • М-курс (медичний) Medizinische Wissenschaften: медицина, фармацевтика, біологія, природничі науки, спорт;
 • Т-курс (технічний) Technische Wissenschaften: технічні спеціальності і математика;
 • W-курс (економічний) Wirtschaftswissenschaften: економічні спеціальності і соціологія;
 • G-курс (гуманітарний) Geisteswissenschaften: гуманітарні та суспільні науки, мистецтво та германістика;
 • S-курс (соціальний) Sozialwissenschaften: філологія.

Вимоги до абітурієнтів:

 • свідоцтво про повну загальну середню освітою з високим середнім балом;
 • міжнародний мовний сертифікат про знання німецької мови рівня В2 (Goethe Zertifikat, TestDaf, Telc, DSD, DSH та ін.)
 • додаткові освітні документи (повідомляється в агенції), які суттєво збільшують шанси для вступу.

Якщо абітурієнт відповідає заявленим вимогам і знанням, ВНЗ запрошують на складання вступних екзаменів. Іспити проходять на конкурсній основі.

Пропонуємо Вашій увазі популярні мовні школи у Німеччині, Англії, Канаді, Франції та Швейцарії, в яких можна вивчити іноземну мову і підготуватися до вступу в університет.

Вступні іспити:

 • німецька мова абсолютно для всіх курсів: M, T, W, G, S як правило, складається з письма, читання та аудіювання. Беручи до уваги велику конкуренцію заявників до навчання, ми рекомендуємо, фактично, володіти рівнем німецької мови не нижче або наближеного до С1 (необов’язково підтверджувати мовним сертифікатом).
 • математика (для курсів М, Т і W). Для вступу на курси М і Т рівень підготовки з математики передбачає рівень вище шкільної програми.
 • за рідкісним винятком, на курс М, деякі колеги можуть додати біологію чи фізику.

Програма Studienkolleg. Вступ до Німеччини після 11-ти класів української школи

Термін подачі документів

2 рази на рік: до 15 липня/до 15 січня

Початок навчання

вересень-жовтень/лютий-березень

Тривалість навчання

2 семестри (1 академічний рік)

Рівень німецької мови

не нижче В2 (Goethe Zertifikat, TestDaf, DSD, ÖSD та ін.)

Вступні іспити

німецька мова для всіх курсів M, T, W, G/S та математика (для всіх окрім курсу G/S)

Програма навчання

5-7 предметів за обраним курсом + німецька мова (до 32 години/тиждень). Навчання передбачає елементи шкільної програми, виключно німецькою мовою

Складання внутрішніх іспитів та проміжне оцінювання

після кожного семестру складання обов'язкових іспитів з пройденого матеріалу + регулярні контрольні роботи та заліки протягом усього періоду навчання

Підсумковий іспит

складання підсумкового іспиту по завершенню програми Feststellungsprufung (аналог українського ЗНО), який визнається у всій Німеччині

Вартість навчання

оплачується семестровий збір у розмірі від 200
до 400 євро (в залежності від федеральної землі)

Вартість проживання у гуртожитку

200-300 євро/місяць

Державний страховий поліс

до 30 євро/місяць

Гарантований вступ до коледжу Німеччини після школи без вступних іспитів

Якщо ви хочете вступити до підготовчого коледжу Німеччини без вступних іспитів гарантовано — є можливість вступу до приватного коледжу Rheinisches Studienkolleg, де абітурієнти приймаються тільки на підставі сертифіката В2.

Дивіться також: «Гарантований вступ в підготовчий коледж Німеччини Studienkolleg без вступних іспитів».

Після закінчення підготовчого коледжу Німеччини можливо вступити до будь-якого ВНЗ Німеччини, але виключно у рамках початково обраного напрямку (курсу). Зважаючи на вищевикладене, варто дуже відповідально поставитися до вибору майбутньої спеціальності. У разі, якщо ви приймаєте рішення змінити свій курс — є можливість скласти підсумковий іспит Feststellungsprufung екстерном, але шанси невеликі. Абітурієнти готуються до складання цього іспиту цілий рік.

Бакалаврат та магістратура у Німеччині

Навчання німецькою та англійською

Вступити можливо до класичного університету Німеччини або до професійного навчального закладу прикладних наук (нім. Fachhochschule) — різновид університетів, орієнтованих на професійну освіту (практика), що виникла у системі німецької вищої освіти і поширилася на Австрію, Швейцарію та інші країни. Класичні університети та університети прикладних наук використовують однаковий підхід у навчанні і надають підготовку за спеціальностями на однаково високому і якісному рівні.

Різниця полягає у методиці викладання, університети прикладних наук проводять навчання невеличкими групами і завжди поєднують теорію із практичною роботою, мають більшу кількість семінарських і практичних занять і мають можливість проходження практики в останній семестр навчання, саме тому програма Бакалавра триває на 1-2 семестри довше ніж в університеті, а класичні університети орієнтуються переважно на теорію.

Німеччина розглядає заявників на програми бакалавра та магістра, які відповідають певним знанням і вимогам:

 • знання німецької мови на рівні не нижче С1 підтверджене міжнародними сертифікатами, такими як TestDaf, DSD, DSH та ін.;
  знання англійської мови підтверджене міжнародним сертифікатом IELTS чи Toefl;
 • висока академічна успішність з бажаної або суміжної майбутньої спеціальності у Німеччині;
 • додаткові освітні документи, які є обов’язковими для вступу або збільшують шанси для вступу (повідомляється в агенції).

Якщо студент відповідає заявленим вимогам і знанням, ВНЗ надсилають остаточне запрошення на зарахування без вступних іспитів. Саме в цей момент бажання навчатися за кордоном в Німеччині, стає реальністю.

Програми Бакалавр/Магістр.
Вступ до Німеччини після 1-го курсу в Україні
або Studienkolleg у Німеччині

Термін подачі документів

2 рази на рік: до 15 липня/до 15 січня

Початок навчання

вересень-жовтень/лютий-березень

Тривалість навчання Бакалавр

3-4 академічних роки

Тривалість навчання Магістр

1-2 академічних роки

Рівень німецької мови для німецькомовної програм

міжнародний мовний сертифікат не нижче рівня С1 (TestDaf, DSD, ÖSD та ін.)

Рівень англійської мови для англомовних програм

міжнародний мовний сертифікат IELTS Academic мін. 6.5 або TOEFL мін. 85

Можливі додаткові тести у залежності від програми та спеціальності

TestAs/GRE/GMAT

Програма навчання Університет

формується студентом самостійно, послідовність учбового плану та відвідування занять можуть бути гнучкими, немає суворого дотримання розкладу занять

Програма навчання Університет прикладних наук (нім. Fachhochschule)

суворе дотримання учбового плану та розкладу занять, поглиблення у конкретну спеціалізацію і орієнтація на практичні та семінарські заняття, можливість проходження практики на останньому семестрі навчання

Вартість навчання

оплачується семестровий збір у розмірі від 100
до 400 євро (в залежності від федеральної землі)

Вартість проживання у гуртожитку

200-300 євро/місяць

Державний страховий поліс

до 80 євро/місяць

Пропонуємо Вашій увазі популярні мовні школи, в яких можна вивчити іноземну мову і підготуватися до вступу до університету.

Дивіться також:

«Життя студента у Німеччині. Ціни і інші цікаві особливості.»

«Середній бал у Німеччині. Німецька шкала оцінювання.»